FAQ Najczęstsze pytania dotyczące suchego oka

blog_2

Kompleksowe badania wzroku i wiele więcej

Pełne spektrum opieki okulistycznej jest oferowane klientom w każdym wieku, od dzieci po starszych dorosłych: badania wzroku, korekcyjne laserowe operacje oczu, natychmiastowa pomoc w nagłych przypadkach i wiele innych.

Okuliści w naszych ośrodkach w Tampa i Trinity zapewniają kompleksową opiekę okulistyczną dla zróżnicowanej klienteli, oferując specjalistyczne wsparcie w zakresie szerokiej gamy problemów, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej, suche oko, retinopatia cukrzycowa, jaskra i zaćma.

Kompleksowe badania okulistyczne
Dowiedz się więcej o tym, jakie problemy można wykryć podczas badania wzroku, co wchodzi w skład kompleksowego badania wzroku oraz o specjalnych zaleceniach dla dzieci i osób noszących szkła kontaktowe.

Badania okulistyczne u dzieci
Według ekspertów, 80% nauki odbywa się za pomocą wzroku, co oznacza, że jeśli dziecko ma problemy z wyraźnym widzeniem, może to mieć wpływ na jego naukę. Dotyczy to również niemowląt, które rozwijają się i poznają otaczający je świat dzięki zmysłowi wzroku. Aby zapewnić dzieciom zasoby wzroku, których potrzebują do normalnego wzrostu i rozwoju, ich oczy i wzrok powinny być kontrolowane przez okulistę na określonych etapach rozwoju.

Choroba suchego oka i leczenie
Zespół suchego oka (DES) to przewlekłe schorzenie, które rozwija się, gdy oczy nie produkują i nie utrzymują wystarczającej ilości łez, aby utrzymać powierzchnię oka nasmarowaną.

Zarządzanie chorobami oczu
W tym jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma.

Zaawansowana technologia
Korzystamy z najnowocześniejszych technologii, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę okulistyczną. Dowiedz się o różnych rodzajach badań i sprzętu, z jakimi możesz się spotkać podczas wizyty u okulisty True Eye Experts w Tampa, FL.

Leczenie urazów i zakażeń oczu w Tampa & New Port Richey, FL
Jeśli cierpisz z powodu nagłego wypadku oka w New Tampa lub Trinity, FL nie wahaj się, zadzwoń już dziś. Przyjmujemy większość planów ubezpieczeń medycznych.

Nagłe przypadki chorób oczu (różowe/czerwone oczy)
Prawdziwi Eksperci Oka w New Tampa i Trinity wykorzystują najnowocześniejszą technologię, aby rozwiązać wszystkie nagłe przypadki chorób oczu.

InfantSEE®
Usługa ta oferuje wczesne wykrywanie potencjalnych problemów z oczami i wzrokiem bez żadnych opłat, niezależnie od dochodów i możliwości finansowych. Jest to jednorazowe, kompleksowe badanie oczu i wzroku niemowląt, przeprowadzane zwykle między 6 a 12 miesiącem życia.

Dalekowzroczność
Zarówno dalekowzroczność (nadwzroczność), jak i krótkowzroczność (krótkowzroczność) są spowodowane przede wszystkim nieprawidłowościami w kształcie gałki ocznej. Normalna, kulista gałka oczna załamuje światło w taki sposób, że obrazy są ogniskowane we właściwym punkcie siatkówki z tyłu oka. Jednak w przypadku krótkowzroczności wydłużona gałka oczna powoduje, że obraz powstaje przed siatkówką, natomiast u osób dalekowzrocznych skrócona gałka oczna powoduje, że obraz jest ogniskowany zbyt daleko z tyłu, w jakimś wyimaginowanym punkcie za siatkówką. Dalekowzroczność nie jest tak powszechna jak krótkowzroczność, ale nadal dotyka do jednej czwartej populacji.

Krótkowzroczność
Jeśli dobrze widzisz na duże odległości, ale przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości mrużysz i nadwyrężasz oczy, prawdopodobnie cierpisz na bardzo powszechną wadę refrakcji zwaną krótkowzrocznością.

Astygmatyzm
Gdyby zaburzenia refrakcji u wszystkich naszych pacjentów z Tampa i New Port Richey ograniczały się do krótkowzroczności i dalekowzroczności, przepisanie odpowiedniej korekcji wzroku byłoby stosunkowo prostym procesem.

Wszystko o CRT i OrthoK
Mimo że okulary i tradycyjne soczewki kontaktowe są sprawdzone w korygowaniu krótkowzroczności, dalekowzroczności i innych problemów ze wzrokiem. Niektórzy ludzie zawsze będą poszukiwać swobody i wygody, jaką daje brak jakichkolwiek soczewek korekcyjnych podczas wykonywania codziennych czynności. Podczas gdy wiele osób jest gotowych na długoterminowe rozwiązania, takie jak chirurgia laserowa, inni woleliby mniej inwazyjne, bardziej odwracalne rozwiązanie. Jest na to rozwiązanie, znane jako refrakcyjna terapia rogówki lub CRT - soczewki korygujące na noc, dopasowane i wydawane w True Eye Experts w Tampa, FL.

Kontrola krótkowzroczności u dzieci
Kontrola krótkowzroczności to początek zatrzymania krótkowzroczności u dzieci, zapobieganie zwiększaniu grubości okularów z roku na rok, a ostatecznie zapewnienie zdrowego wzroku w przyszłości.

Pielęgnacja oczu u cukrzyków
Osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 lub 2 muszą co roku poddawać się badaniu oczu w celu monitorowania potencjalnych powikłań zagrażających wzrokowi. W naszych klinikach w New Tampa i New Port Richey oferujemy leczenie i badania przesiewowe w kierunku zdrowia oczu chorych na cukrzycę, aby ograniczyć ryzyko utraty wzroku i zrozumieć dostępne opcje w przypadku wystąpienia problemów.

Różowe oko
Odwiedzając naszych lekarzy w New Tampa lub New Port Richey w związku z infekcją oka, możesz oczekiwać najwyższej jakości rozwiązań w zakresie leczenia. Różowe oko to częsty problem, który leczą nasi optometryści. W zależności od nasilenia objawów i sytuacji przedstawiamy spersonalizowane zalecenia dotyczące rozwiązań leczniczych i procesu powrotu do zdrowia.

Pływaki w oku
Pływaki" to małe plamki, cienie lub kropki, które dana osoba może zobaczyć w swoim polu widzenia. Czasami odrywają się, jeśli spróbujemy spojrzeć na nie bezpośrednio. Optometryści niemal codziennie odpowiadają na pytania dotyczące "pływaków" ze względu na irytację i powszechność tego powszechnego problemu. Wiele osób obawia się, że "pływaczki" mogą stanowić poważny problem ze wzrokiem.

LipiFlow
Jeśli stale zmagasz się z suchymi, swędzącymi i podrażnionymi oczami, być może cierpisz na przewlekły zespół suchego oka. Dokładniej, możesz mieć problem zwany dysfunkcją gruczołów Meiboma, który powoduje, że Twoje łzy nie zawierają wystarczającej ilości olejków do właściwej ochrony i nawilżenia oczu. Prawdziwi Eksperci Oka mają rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał dłużej żyć z tym przewlekłym schorzeniem. Nasze gabinety optometryczne w Tampa i New Port Richey oferują najnowocześniejszą metodę leczenia zwaną LipiFlow, która przywróci normalną pracę gruczołów.